Největší kulturní akce roku se blíží! Mělnické vinobraní bude opět plné hudby, zábavy, atrakcí, ale hlavně dobrého pití v podobě vína a tradičního burčáku.
Největší změnou oproti dvěma předchozím ročníkům je posunutí času odpalu slavnostního ohňostroje. Ten osvítí Mělník o hodinu a čtvrt později. Důvodem je vystoupení zpěváka Daniela Nekonečného, který využívá při svých vystoupeních zábavní pyrotechniku. „Ohňostroj bude následovat ihned po koncertu, tedy kolem tři čtvrtě na deset,“ uvedl Radim Vajchr, ředitel mělnického Masarykova kulturního domu. Ohňostroj tak netradičně nenaváže na průvod Karla IV. s družinou.

Podle předpokladů bude letošní ohňostroj minimálně stejně atraktivní, jako v loňském roce. Střelmistři budou pyrotechnickou munici vystřelovat do výšky 100 až 300 metrů. Loňský ohňostroj se setkal s velkým obdivem ze strany veřejnosti. Po kladných ohlasech bude i letos pestrobarevná show odpalována z Aušperku a bude tak vidět z centra města, aniž by se musely davy lidí přesunovat na vyhlídku, jako před rokem 2005, kdy byl ohňostroj poprvé přesunut.
Radnice bude i v letošním roce pokračovat v žádostech zaměstnavatelů o seznamy zaměstnanců, kteří musejí v době vinobraní do centra města vyrazit za prací. Dříve se totiž stávalo, že i firma o dvou zaměstnancích měla v době vinobraní z ničeho nic zaměstnanců třicet.Program na hlavní scéně na náměstí Míru tradičně připomíná spíše hudební festival. Během tří dnů konání slavností se na pódiu vystřídají známí interpreti, jako například Ewa Farna, Daniel Nekonečný, Miro Žbirka, Slávek Janda či Václav Neckář. Z kapel pak mimo jiné i Sto Zvířat, Tata Bojs nebo Maxim Turbulenc. Zatím nejisté je původně plánované vystoupení kapely Chinaski, vzhledem k tragickému úmrtí bubeníka Pavla Grohmana. „Zatím jsme domluveni, že koncert bude. Pokud by kapela nemohla vystoupit, našli bychom náhradu. To ale budeme řešit až v září,“ podotkl Radim Vajchr.

Na vinobraní nebude samozřejmě chybět ani oblíbení country scéna v Husově ulici, historická scéna na Palackého náměstí a staročeský jarmark ve Svatováclavské ulici. Ceny za vstup jsou pro letošní rok totožné s loňskými. Dospělý návštěvník zaplatí za třídenní vstupenku 150 korun, děti do patnácti let a důchodci 40 korun. Děti do 6 let, lidé nad 70 let a zdravotně postižení mají vstup zdarma. Jednodenní vstupenky se prodávat nebudou.