„Ceny předplatného se letos nezměnily, ale zdražil se vstup na místě," potvrdil Deníku mělnický místostarosta Petr Kowanda.

Třídenní vstupenka na vinobraní, které se odehraje o víkendu od 20. do 22. září, bude stát v první vlně předprodeje 300 korun. Druhá vlna bude už o stokorunu dražší, tedy 400 korun za třídenní vstupenku. Na místě si pak návštěvníci za celé tři dny ještě padesátikorunu připlatí, neboť cena stoupne na 450 korun.

Jednodenní vstupenka přitom bude dražší než předprodej v první vlně na celé tři dny, stát má 350 korun. Její cena tak od loňska stoupla o stovku.

Dobrou zprávou je, že na místě u všech vstupů na vinobraní bude možné platit vstupné kartou. V předchozích ročnících kvůli chybějícím terminálům vznikaly dlouhé fronty a nervozita mezi čekajícím stoupala.

Posílení autobusových spojů

Aby se návštěvníci vinobraní vyhnuli dopravní zácpě, plánuje město stejně jako loni posílit vlakové a autobusové spoje. „Rozšířili jsme autobusové spoje na Mladou Boleslav a Českou Lípu," uvedl radní pro dopravu Jindřich Špergl.

Město bude podle něho vycházet z poznatků z minulého ročníku. „Plánujeme posílit i spoje z Prahy a Neratovic. Zvažujeme možnost vyhradit místo pro parkování obytných vozů," připomněl.

Na otázku, zda se otevře loni zavřené parkoviště v Bezručově ulici, aby umožnilo přijíždějícím na víkend zaparkovat, Špergl neodpověděl. Opatření se prý teprve chystají. „Snahou bude nastavit dopravní systém obslužnosti veřejnou dopravou tak, aby si lidé mohli vinobraní užít a zároveň se eliminovalo řízení pod vlivem alkoholu," dodal Špergl.