Plánovaná obnova (revitalizace) historického centra Mělníka donutila vedení města k řešení složité situace s oslavami Mělnického vinobraní v příštích letech. Pokud by práce začaly příští rok na jaře, nebude prakticky možné uskutečnit hlavní scénu na náměstí Míru.

„Radnice má v současné době dvě možnosti. Buď vinobraní po dobu revitalizace zrušit, nebo oslavy uspořádat v jiných prostorách,“ řekl mělnický místostarosta Zdeněk Koudelka. Vedení se ale více přiklání k možnosti, aby se oslavy konaly jinde.

V případě, že by etapové práce omezily jeden rok například jen náměstí Míru, mohla by se hlavní scéna přesunout na náměstí Karla IV. nebo do Fibichovy ulice a vše prakticky o kus posunout do ulic vedoucích z města. V úvahu ale připadají i další možnosti, které by oslavy přesunuly kompletně mimo centrum.
„Mohli bychom například využít hřiště Na Polabí jako hlavní scénu a Pražskou ulici pro zbytek oslav,“ uvedl jednu z možností Koudelka. Ze silnice by se tak mohla stát pouť plná atrakcí. „Jakýsi dětský lunapark by mohl být klidně v parku Na Polabí,“ poznamenal Koudelka. Obdobně by se podle něj dal využít i sportovní areál v mělnické městské části Podolí.

Případným přesunem oslav se bude radnice podrobně zabývat co nejdříve.