Na pronájmu stánků město vydělalo 1 800 tisíc korun, na vstupenkách kolem 4 417 tisíc korun, pronájmy ostatních ploch přinesly do kasy kolem 400 tisíc, v úvahu se musejí brát i úroky z banky. „Ještě budeme muset odečíst zvýšené náklady na některé smlouvy a možná i svoz odpadu,“ poznamenal Koudelka. Letošní vinobraní navštívilo přes 34 tisíc lidí, což je ovšem asi o šest tisíc lidé méně, než v loňském roce. Na vině může být i nešťastný termín konání, který se kryl se slavnostmi vinobraní v nedalekých Litoměřicích. „Do budoucna se chceme s vedením města Litoměřice odmluvit, abychom si nekonkurovali a slavnosti pořádali alespoň týden od sebe,“ řekl Koudelka.

Velkému počtu návštěvníků se příčila možnost zakoupení pouze třídenní vstupenky. „Návratu k jednodenním vstupenkám se bude zabývat komise vinobraní,“ ujistil Zdeněk Koudelka.

Z výdělku vinobraní se každoročně financují kulturní akce. „Vánoční a velikonoční trhy, setkání rodáků nebo Mělnické kulturní léto. To jsou všechno akce, které dotujeme z těchto peněz,“ uvedl příklady využití finančních prostředků Koudelka. Rovnou přitom vyvrátil, že by radnice pokračovala v nakupování dřevěných stánků.

„Alespoň prozatím. Současný stav nám zaplní skladovací kapacitu a další bychom neměli kam dát. Až najdeme další prostory k uskladnění, budeme o nákupu uvažovat,“ řekl místostarosta.

V současné době má město čtrnáct stánků, které jsou mimo vinobraní používány na všelijakých akcích.