„Zjistili jsme, že turistický vláček jezdil parkem, kam nesmí motorová vozidla bez povolení," řekl Deníku mělnický místostarosta Petr Kowanda (ANO) s tím, že na město přišly i stížnosti, že lidem vláček v parku připadá nebezpečný. Jiné trasy ale nejsou pro město problém.

Kůzlata v zooparku Zelčín se narodila před pár dny.
Podívejte se: V Zooparku Zelčín mají nové přírůstky, kůzlata a jehňata

To ale Brázda odmítá. „Po parku jezdí vláček krokem, stejně jako například vláček v zoologické zahradě," zdůraznil. „Okruh parkem je jediné místo, kterým můžeme jet, abychom se nemotali v dopravě," připomněl Brázda, který vláček provozuje už šest let. Další sezona je však nejistá.

Vedení města se na provozovatele turistické atrakce obrátilo, aby jízdy parkem legalizoval. „Požádali jsme majitele, aby si vyběhal povolení. Bylo nám řečeno, že provozovateli dříve stačilo pouze slovní povolení od dnes už bývalého vedení města. My bychom ale rádi vyřídili záležitost legální cestou," upřesnil místostarosta.

Lákadlo pro turisty

Majitel vláčku má na celou věc jiný názor. „Ano, mluvil jsem s vedením města ohledně povolení, ale myslím si, že je v zájmu města, aby vláček parkem nadále projížděl, protože láká mnoho turistů a ti se i díky vláčku do města vracejí. V případě, že mi město nedá povolení k průjezdu, mám vymyšlený záložní plán, o kterém nechci zatím mluvit, ale nešlo by o Mělník," uvedl pro Deník Brázda a doplnil, že si žádné povolení sám shánět nebude, očekává, že mu povolení vyřídí město.

Archeologové našli v centru Kralup nad Vltavou zatím nejcennější poklad - rondel.
Petice proti stavbě bytů na kralupském náměstí má zachránit nález z doby kamenné

Radnice ale s takovým krokem nepočítá. „Město Mělník není provozovatelem turistického vláčku, jde čistě o byznys pana Brázdy, proto nevidíme důvod vyběhávat něčí povolení," zakončil Kowanda.