„Byl nevykoupaný, s nepodvázaným pupečníkem – a do světa vybavený jen starým šedivým ručníkem,“ upřesnil o hošíkovi, k němuž alarm přivolal mělnický zdravotnický personál ve středu 31 minut po osmé večer, zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess (který je v souvislosti s provozováním těchto „bedýnek“ pro odložené děti předsedou spolku Statim).

Sestřičky mu začaly říkat Lukáš, připomněl informaci od vrchní sestry Pavly Jelínkové. Tak to ale nezůstalo: pro dalšího nalezeného klučinu už měl Hess jméno určené. A ne zvolené náhodně, ale vybrané srdcem. „Poprosil jsem ji, zda mohu děťátko pojmenovat Vláďa – na památku svého přítele a člena vedení spolku Babybox Vladislava Jarého, který zemřel 12. dubna a jehož odchod se mě hluboce dotkl. Taky abych doplnil počet Vladislavů žijících v zemi české,“ vysvětlil své pohnutky. „Čest památce Vládi Jarého, s nímž mě pojilo padesátileté přátelství,“ doplnil.

Vládíček Mělnický, jak Hess něžně říká, upravil skóre dětí odložených do babyboxů po celé republice na 82:106; převahu mají holčičky. „Vláďa je osmé letošní děťátko, třetí mělnické,“ konstatoval, přičemž připomněl, že babybox v Mělníku funguje již bezmála deset let: od 4. listopadu 2009.