Lidé, kteřív pátekchtěli cestovat vlaky mezi Mělníkem a Mšenem, měli smůlu. Kvůli sněhovým závějím, které pokrývaly koleje, vlaky z mělnické železniční stanice nemohly vyjet. Nahradily je proto autobusy.

Místo motoráčku vyrazil na trať udržovací vozík se sněžnou frézou. Zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty navátý sníh z kolejí odstranili.

Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla včera uvedl, že železničáři dělají všechno pro to, aby sníh z kolejí zmizel v co nejkratší době. „Nemůžeme ale ovlivnit počasí, a pokud znovu nasněží, mohl by se problém opakovat,“ poznamenal Halla.

Vlaky mezi Mělníkem a Mšenem přestaly jezdit už ve čtvrtek po poledni. Sníh z kolejí sice železničáři záhy odstranili, hned během následující noci tam ale přibyl další. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského by měla být vlaková doprava obnovena dnes ráno.

Problémy na tratích se na sklonku týdne vyskytly také v dalších částech Mělnicka.

Podle Šťáhlavského byla kvůli porouchanému vagonu motorového vlaku přerušena doprava mezi stanicemi Vraňany a Lužec nad Vltavou. „Vlaky tam nahradily autobusy,“ připomněl Šťáhlavský a doplnil, že v pátek České dráhy vyslaly na trať náhradní vagon, a tak byla železniční doprava mezi oběma vesnicemi obnovena.