V současném období má v zastupitelstvu v Neratovicích zástupce sedm politických hnutí. Nejsilnější je Neratovice jinak, které má hned devět zástupců. Po třech mandátech má ČSSD a ODS, po dvou KSČM a Společně pro Neratovice a jen jednoho zástupce má TOP 09 a Volba pro město.

Současný starostka města Lenka Mrzílková z volebního uskupení Neratovice jinak uvedla, že znovu bude kandidovat a s největší pravděpodobností si post lídra strany udrží. „Rádi bychom pokračovali v započaté práci, máme připravené další projekty, které bychom chtěli realizovat,“ vysvětlila Mrzílková.

Hlavní témata volební strany Neratovice jinak zůstávají i pro nadcházející volby stejná. „Týkají se především dalšího rozvoje města, řešení dopravy a parkování, péče o životní prostředí a zajištění veškerých potřeb občanů,“ uvedla současná starostka Neratovic.

Znovu se o obhajobu postu zastupitele pokusí i Pavel Šanda. V minulých volbách usedl na křeslo ČSSD. Letos se ovšem pustí do boje s úplně novou stranou pod názvem NeraHnutí, která má dnes už více než stovku podporovatelů. „Neratovice potřebují výraznou změnu,“ tvrdí Šanda s tím, že výběr lídra není momentálně prioritou, to přijde na řadu až ve chvíli, kdy se bude sestavovat kandidátka.

NeraHnutí se bude především zaměřovat na zachování a rozšíření zeleně a veřejných prostor, rozšíření možností pro zahrádkářství, odvrácení výstavby obchodního centra Na Výsluní, moderní řešení parkování na sídlištích i rychlejší spoje ROPID do Prahy a do Mělníka. „Zaměříme se i na městskou bytovou výstavbu. Úpravu nebo přemístění projektu lobkovického přístaviště. Zlepšení odpadového hospodářství s výhledem na zrušení poplatků za svoz odpadu,“ dodal Šanda.

Ostatní zastupitelé do uzávěrky dnešního čísla neodpověděli.

Jak dopadly volby v Neratovicích před čtyřmi lety?
Neratovice jinak – 31,61%, obsadili 9 mandátů
ČSSD – 13,08%, obsadili 3 mandáty
ODS – 9,82%, obsadili 3 mandáty
Společně pro Neratovice – 9,68%, obsadili 2 mandáty
KSČM – 6,82%, obsadili 2 mandáty
Volba pro město – 6,43%, obsadili 1 mandát
TOP 09 – 5,46%, obsadili 1 mandát