Ještě před nedělním svátkem Tří králů se začnou v kontejnerových stáních objevovat suché vánoční stromečky. Stejně jako v minulých letech skončí většina z nich ve štěpkovačích a časem se v podobě dřevěné drti vrátí do přírody.

„Dříve jsme vozili stromečky do staré Libiše, kde se ještě topilo pevnými palivy. Lidé tam od nás měli zásoby dřeva na zátop na dlouhou dobu. Když zmizely domácí kotelny, začali jsme štěpkovat,“ uvedl Martin Vojan z firmy 1. Polabská, která má na starosti úklid v Neratovicích. V kontejnerových stáních ve městě se zatím podle Vojana žádné jehličnany neobjevily. „Až je začnou lidé vyhazovat, zahájíme svoz,“ doplnil.
Před dvěma lety měl zájem o vyhozené vánoční stromečky chovatel koz, zvířatům ale suché jehličí nechutnalo.

V Mělníku začnou místní Technické služby svážet stromky v následujících dnech. „V týdnech po Třech králích počítáme se svozem třikrát v týdnu,“ uvedl Željko Filipovič z mělnické radnice. Na suché jehličnany už čeká v kompostárně Na Ráji štěpkovač. „Bude–li zájem, naštěpkované dřeviny prodáme, jinak je použijeme k záhonům nebo do kompostu,“ poznamenal Filipovič.