Obyvatelé mělnické ulice Kosmonautů jsou rozhořčeni. Jejich ulici hyzdí staré nepojízdné auto. Vrak, na který upozornila redaktory Deníku obyvatelka Mělníka, stojí ponechaný na nešťastném místě. Na chodníku před kontejnery.
Popeláři, kteří vyvážejí odpad, tak při projíždění této ulice už dopředu lamentují, neboť se k odpadkům dostávají jen velmi těžko. „Auto tady stojí už od prosince a nikdo se o jeho nesprávné parkování nezajímá,“ zlobí se mělnická obyvatelka, která žije v nedalekém domě. „Když kolem projíždějí policisté, nechápu, proč s tím něco neudělají,“ pokračuje.
O vysloužilý vůz se začali strážníci zajímat na začátku října. „Vozidlo jsme začali prověřovat až nyní, dříve jsme k tomu neměli oprávněný důvod,“ vysvětluje ředitel mělnických strážníků Ladislav Hošmánek. „Auto před popelnice posunuli dělníci, kterým při jejich pracích překáželo,“ dodal Hošmánek.
Vrak má pouze jednu poznávací značku, podle níž strážníci zjistili majitele. Problém je ovšem v tom, že ten má trvalý pobyt zapsán přímo na obecním úřadě obce Hošťka v litoměřickém okrese. Je tedy dost možné, že se jedná o člověka bez střechy nad hlavou. „Nyní musíme postupovat podle zákona. Majitele jsme zjistili, ovšem musíme po něm dále pátrat, protože nevíme, kde se pohybuje. Navázali jsme proto spolupráci také s obcí, ve které je trvale hlášen,“ uvedl ředitel mělnických strážníků.
Strážníci musejí majiteli vozu ponechat lhůtu dvou měsíců. Po tuto dobu si totiž svůj vůz může odvézt. Teprve po vypršení určené doby mohou strážníci razantně zasáhnout a auto odtáhnout.