Ve vstupní chodbě neratovického domu dětí a mládeže je v těchto dnech k vidění výstava obrázků malovaných technikou zentangle, při níž vznikají obrázky pomocí geometrických tvarů. Nakreslily je děti ve věku od šesti do patnácti let v rámci soutěže vyhlášené právě na toto téma.

Kategorie 6 až 8 let:1. Eliška Bláhová
2. Alice Zambojová
3. Luisa Tvrdá

Kategorie 9 až 11 let:1. Nikol Manová
2. Kristýna Junková
3. Vendula Postránecká

Kategorie 12 až 15 let:1. Monika Motolová
2. Eliška Romová
3. Eliška Pelcová

Výtvarnice Miluška Fišerová, lektorka dětských kroužků malířák a malířáček i kurzu kreslení pravou hemisférou pro dospělé, měla pro šest desítek malých autorů pouze slova chvály. „Bylo nesmírně těžké vybrat ty, kterým udělíme ceny. Upřímně říkám, že jsem už dlouho neviděla tolik krásných obrázků," připomněla.

Ze dvou kategorií tři

V průběhu hodnocení soutěžních prací došlo dokonce k menší úpravě pravidel, z původně vyhlášených dvou věkových kategorií nakonec byly tři. „Všechny obrázky byly nádherné. Při vyhlašování jsme brali v úvahu i věk dětí, ačkoli já osobně bych nejraději ocenila všechny. Hlavně za snahu, že se do toho vůbec pustily a, což je nejdůležitější, dotáhly to do konce," poznamenala malířka, na jejíž lekce docházejí především dívky.

„Když už ke mně přijdou nějací kluci, tak spíš kvůli děvčatům. Holky jim radí a oni se na oplátku snaží," popsala se smíchem Miluška Fišerová, která je pokaždé ráda, když se některý z jejích svěřenců dostane na uměleckou školu.

Další soutěž na podzim

To je i snem vítězky nejstarší kategorie Moniky Motolové. „Je to ohromně šikovná a skromná slečna. Chodí ke mně už třetím rokem, navštěvuje i kurz pro dospělé," uvedla výtvarnice, které udělal vysoký počet účastníků velkou radost. Už má proto v hlavě nápad na další soutěž, kterou vyhlásí na podzim.