Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kralupy nad Vltavou získaly již několikrát v intencích uvedeného programu cenný grant z fondů Evropské unie pro zahraniční stáže žáků. V Kralupech se jedná o cesty do zahraničí pro studující maturitního oboru chemik operátor, analýza potravin, informační technologie a dále mechanik elektrotechnik, a to do Německa a na Slovensko.

V minulých dnech do Kralup přijeli absolvovat svou stáž recipročně studenti Střední průmyslové školy elektrotechnické Hálova z Bratislavy. Absolvovali zde jednotky učení, které pro ně připravila kralupská škola. Jedná se o postupy, které jasně definují obsah pracovní stáže k získání dalších zkušeností. V Kralupech byl lektorem skupiny bratislavských žáků učitel Tomáš Klíma.

Žáky slovenské průmyslovky doprovázela v prvním týdnu stáže Eleonora Haragová a v druhém Ľubica Valentovičová. Ta uvedla: „Tentokrát jsou zde žáci druhého ročníku oboru informační a síťové technologie. Do Kralup přijeli, aby si vyzkoušeli postupy z oboru, kterému se tolik nevěnují - z elektrotechniky a elektroniky. V kralupské škole jsou k této výuce lépe vybaveni. Výsledkem jejich práce budou dva zvolené výrobky ze škály nabídnutých. Například v atraktivní nabídce je policejní blikač, směrovky s použitím LED diod a podobně. Kralupským elektrotechnikům při stážích u nás na oplátku nabízíme možnost výuky programování a vytváření webových stránek, což jsou obory pro ně vždy velice přitažlivé.“

Jiří Herain