V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném. V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

V některých okresech se přihlásil jediný zájemce o finanční dar v minimální výši 28 600 korun, v jiných je přihlášených projektů více. A jak jsme slíbili, o jediném vítězi v každém okrese rozhodnete vy, čtenáři našeho webu.

Ve vašem okrese se přihlásily tyto domovy a instituce. Jejich názvy, adresy najdete pod textem. Abyste mohli lépe rozhodnout, popis jejich konkrétního projektu přikládáme.

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme již s ním.

Vyhrajte dárkový box
Partner projektu připravil pro 15 z vás věcný dar v podobě oblíbeného dárkového boxu. Jak vyhrát cenu? Soutěžní otázku najdete ZDE.

Mělnicko

1) Senior komplex Mělník, Bezručova 4095, 27601 Mělník

Spolupráce se zahradnickou akademií
Spolupráce se středoškoláky ze Zahradnické akademie Mělník se nám velmi osvědčila. Studenti ve věku 15-18 let dochází do našeho Domova 3x do roka, na Vánoce, na Velikonoce a v červnu. Studenti vždy společně s našimi seniory vytvářejí úžasná aranžmá a dekorace. Senioři nikam nemusí, většinou už jsou imobilní a jsou rádi ve svém prostředí. A tak jsme velmi rádi, že studenti přijdou za nimi a v jejich „domácím“ prostředí jim pomohou vytvořit krásná dílka, která pak zdobí jejich pokoje i společné prostory. Na nás je nákup materiálu.

2) Dům Kněžny Emmy - domov pro seniory, Kojetická 1414, 27711 Neratovice

Mezigenerační sportovní hry 17. ročník
Jde o veselé sportovní klání, kterého se účastní družstva obyvatel domova pro seniory, dětí z mateřských školek, dětí ze základní školy a jako rozhodčí studenti gymnázia Františka Palackého. O body se bojuje ve speciálních disciplínách. Mezi disciplínami mají soutěžící a rozhodčí pauzy na svačinu a společné povídání. Podle počasí máme vždy připravenou mokrou či suchou variantu soutěží.