Obě studie architektonických ateliérů, které navrhují příští podobu centra města, představí na sklonku týdne nové webové stránky www.centrum–kralupy. cz.

„Návštěvníky nového webu budeme informovat o průběhu příprav přestavby středu města a přilehlého okolí,“ řekla včera pro Mělnický deník mluvčí kralupské radnice Lenka Šafratová.

Podle kralupské místostarostky Šárky Drobné seznámí na webu laiky s oběma návrhy film, v němž architekti srozumitelně vysvětlují svá řešení. „Návštěvníci, kteří se vyznají ve stavebních plánech, tak naleznou i výkresy,“ doplnila místostarostka a připomněla, že nový web bude zahrnovat i diskusní fórum.

Ve hře o kralupské centrum jsou zatím dva návrhy, společností Casua a Satra Picek architects, které se zásadně liší. Casua počítá s uzavřeným náměstím, kde by zůstala zachována řada staveb, druhá firma by více bourala, aby náměstí přecházelo ve volný prostor.

Vítěznou studii představí zastupitelé na zasedání v kulturním domě Vltava 27. června v 17 hodin. Na stejném místě se zítra od 18 hodin koná veřejné setkání, na němž architekti seznámí zájemce se svými návrhy a odpoví jim na všechny dotazy. Občané tak mají příležitost získat potřebné informace před vyplněním anketních lístků, na nichž mohou dát své hlasy vybraným návrhům. Lístky získají zítra ve Vltavě nebo v následujících dvou týdnech na výstavě věnované centru v obchodním domě Máj. Výsledky ankety ovlivní před rozhodnutím zastupitele.