Každým zápasem se posouvají dál. Každým úderem jsou lepší. Plní si své sny. A jeden velký sen si borci z prvního ryze českého wrestlingového týmu splnili v letošním roce. Potvrdil to manažer a jeden ze dvou zakladatelů občanského sdružení VcV Originál Wrestling Jakub Pešek.

„Letos jsme konečně vystoupili v domácím Mělníku, čímž se nám opravdu splnil náš sen. V druhé polovině srpna jsme v areálu Pavla Ketnera u vlečky uspořádali akci s názvem Český wrestling poprvé na Mělníku, kam jsme pozvali kapely Hořínský beat a Kalábůf něžný beat," řekl s nadšením manažer, který si v ringu říká Král Slova Kuba. Na historicky první souboje wrestlerů na Mělníku dorazilo kolem sto padesáti lidí.

Poprvé pod střechou

Letošní sezona zápasníků z VcV Originál Wrestling zažila i další prvenství. Poprvé se borci v ringu utkali pod střechou. Do té doby totiž vystupovali vždy jen pod širým nebem. „První krytou šou jsme zažili v polovině září ve Všetatech, kde jsme sezonu zakončili. Pod střechou to bylo úplně o něčem jiném," pochvaluje si Jakub Pešek.

Vraťme se ale na začátek sezony. Tu wrestleři z Mělnicka odstartovali v Konopáči u Heřmanova Městce, kde se stali součástí programu oblíbeného motosrazu. I tam zažili takovou malou změnu oproti zaběhnutým podmínkám. „Celý den pršelo, takže jsme si mysleli, že už snad ani nevystoupíme. Pořadatele ale napadlo, že nás s ringem umístí pod stan, což dalo naší šou také úplně jiný rozměr. Poprvé jsme tak vystupovali pod stanem."

Druhý opasek pro šampiony

Navíc se borci, kteří si pro ránu nejdou daleko, dočkali dalšího opasku pro šampiony. „Vítěz druhého zápasu na Konopáči si odnesl nový šampionský opasek, který pro nás opět udělal náš podporovatel, umělecký kovář Vlastislav Krebs. Je to titul VcV Hardcore Championchip," připomíná Král Slova Kuba, který si v příběhu, jež zápasníky provázel celou sezonou, zahrál na hlavního představitele Království hříchů. To stálo na té stinné straně příběhu. Tu světlou stránku se svým týmem představoval druhý ze zakladatelů sdružení Rudolf Kolínský, jemuž v boji říkají R.J. Kolda.

Ve většině zápasů, které fanoušci wrestlingu letos viděli, létaly pěsti a rány vším možným. Bojovníci ovšem myslí také na své nejmenší fanoušky. Těm krvavé scény neservírují. „Pro děti máme připravenou šou, které říkáme supermarket. Předvedli jsme ji například na dětském dni v Malém Újezdu, kde se děti doslova válely smíchy. Stříkali jsme po sobě šlehačkou, házeli jsme jogurty nebo dortovými korpusy. A protože jsme to chtěli ještě něčím obohatit, přidali jsme věci, které dodneška nemohu dostat z oblečení," líčí Jakub Pešek s úsměvem na tváři.

Jeho soupeř R.J. Kolda totiž Krále Slova Kubu pokropil ovocným sirupem a pak na něho hodil kbelík plný peří. „To bylo opravdu něco. Vypadal jsem jako oškubané kuře, což děti neuvěřitelně pobavilo. Sebraly, co mohly, hlavně šlehačku a vajíčka, a strefovaly se do mě," připomíná akci, kdy se z ostrých hochů stali komici.

Vrátili se tam, kde začínali

V rámci letošního turné o patnácti dějstvích se bitkaři podívali i do Ovčár, kde trénovali úplně první souboje. „Začínali jsme tam trénovat na žíněnkách, takže jsme místním lidem chtěli ukázat, kam jsme to dotáhli a jak v našich plánech, kterým někteří lidé příliš nevěřili, pokračujeme. Spojili jsme to tam s fotbalovým utkáním," pokračuje Král Slova Kuba a zmiňuje i poněkud drsnější průběh zápasu v hlavním městě, kde zjistil, jak bolí rána notebookem do hlavy.

„Při zápasech používáme různé rekvizity a jednou z nich byl právě starý notebook. Kolda mě s ním praštil do hlavy, protože jsem to nějak nevybral. Zápas jsem ještě dohrál, ale pak jsme vyrazili rovnou na Bulovku, kde jsem vyfasoval dva stehy. Paní doktorka myslela, že si z ní dělám legraci, když jsem ji popsal, jak k tomu došlo. Do zprávy ale napsala, že jsem upadl na notebook," směje se nebezpečné příhodě Jakub Pešek.

Trénují nové rváče

Borci z VcV Originál Wrestlingu si během letošního roku vytrénovali nové rváče. A to hned šest. „Při náboru se sice hlásilo dvacet lidí, ale někteří to prostě vzdali. Jsme ale rádi za těch šest šikovných, kteří to s námi táhnou. Příští rok uspořádáme další nábor," říká manažer sdružení a dodává, že mezi sebou mají i jednu dívku z Olomouce. „Přihlásila se s kamarádem, s nímž dojížděla jednou za dva týdny na tréninky. Patří jim můj obdiv, protože někdo bydlí třeba deset kilometrů daleko a je líný přijet."

Ring, s nímž kluci z Mělnicka během tří let objeli už sedmatřicet štací, je už zazimovaný. A zápasníci připravují nové scénáře zápasů i svých internetových videoklipů na novou sezonu.