Obyvatelé mnoha obcí na Mělnicku zůstali bez proudu. V některých částech regionu, například ve Všetatech, Lobči či v Byšicích, se lidé museli bez elektřiny obejít ještě další den.

Hasiči vyjížděli po bouřce k téměř čtyřiceti případům, nejčastěji odklízeli spadené stromy. A nezastavili se ani během noci a pátku.
Velitel stanice neratovických hasičů Zdeněk Štajnc řekl, že v noci vyjeli hasiči například kvůli stromům, které spadly na železniční trať mezi Mělníkem a Mšenem. Doprava musela být zastavena, v pátek ráno už ale byla cesta průjezdná.

Ani následující den dopoledne ale nemohly ze stejných důvodů projet vlakové soupravy mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví.

Požáry kvůli větru

Hasiči zasahovali také u dvou požárů. Hořela trafostanice ve Vysoké a kabely části vysokého napětí v neratovické Spolaně. „Nebyly to naštěstí žádné dramatické požáry. Hořet začalo zřejmě vlivem silného větru, který poškodil vedení,“ řekl Štajnc, který nevyloučil, že plameny mohly vzniknout také po úderu blesku.

Větev zranila muže

Podle mluvčí středočeské záchranky Terezy Janečkové nebyl během kalamity na Mělnicku nikdo zraněn. Nejvíce výjezdů během bouřky měli záchranáři v okolí Prahy. „Krátce před šestou hodinou večer byli voláni do Staré Boleslavi k muži, který měl vražený kus větve v lýtku. Na místě zasahovali brandýští záchranáři, pacienta po ošetření převezli do vinohradské nemocnice v Praze na chirurgickou ambulanci,“ uvedla Janečková.

V některých obcích lidé opět dokázali, že je pohroma dokáže stmelit. Jako ve Střemech. Třicet dobrovolníků tam až do noci odklízelo dvě spadené lípy, které tam stály několik set let.