Dům dětí a mládeže v Neratovicích zavře kvůli rekonstrukci na více než rok své brány.

Desítky dětí, které tam chodí hrát šachy, trénují historický šerm nebo se učí hrát na flétny, ale na ulici nezůstanou. Náhradní prostory pro výuku jim totiž zajistí radnice.

Podle místostarosty Neratovic Tomáše Hrodka pokračují jednání o poskytnutí zázemí pro kroužky s místními základními školami, společenským domem a gymnáziem Františka Palacha.

„Jednáme i s ředitelem základní umělecké školy o půjčení tělocvičny a tříd, s gymnáziem, které disponuje sportovní halou, i se základními školami. Zatím ale ještě není nic stanoveno napevno,“ uvedl Hrodek.

Ředitelka neratovického domu dětí a mládeže Miloslava Hainová Deníku potvrdila, že se kroužky v době rekonstrukce nezastaví.

„Všechny poběží dál, jenom se s dětmi po dobu stavebních prací musíme přemístit do náhradních prostor, pravděpodobně budeme na více místech po celých Neratovicích,“ vysvětlila Hainová.

Plánovaná přestavba budovy začne v dubnu příštího roku. Trvat by měla do května roku 2012.

Sídlo domu dětí a mládeže čeká kompletní rekonstrukce a zateplení. V zadní části budovy vznikne navíc patrová přístavba s výtvarným a hudebním ateliérem. Náklady jsou vyčísleny na čtyřiadvacet milionů korun.