Pouze jediný kandidát za mělnický region uspěl v parlamentních volbách do sněmovny: Marek Šnajdr za ODS. Jiřina Fialová (KSČM) svůj poslanecký mandát neobhájila a ostatní kandidáti zůstali pod čarou.

Marek Šnajdr přiznal, že své zvolení spíš očekával, protože jeho jméno bylo na třetím místě kandidátky. „Pro mě je významné to, že jsem dostal značný počet místních hlasů, čehož si vážím,“ řekl nově zvolený poslanec.

V tom, jaké otázky, týkající se mělnického regionu, chce ve sněmovně začít řešit, má jasno. „Hlavní problém mé lokality je kanalizace a dopravní infrastruktura. Myslím, že nedořešeným problémem jsou také protipovodňová opatření, se kterými se musí počítat jak v okolí Labe, tak Vltavy,“ dodal Marek Šnajdr s tím, že je třeba začít tyto věci rychle projednávat se starosty jednotlivých obcí.

Vůbec největší usilí chce podle svých slov vynaložit na zlepšení dopravní situace ve městech. „Dopravní situace, týkající se obchvatu Mělníka a Kralup, jsou moje klíčové priority,“ vysvětlil konkrétní cíle.

Se stejnou vizí, přispět k řešení dopravní situace, se chtělo dostat do sněmovny hned několik kandidátů. Poslanecký mandát ale nezískali. Jako Jiřina Fialová, nyní už bývalá poslankyně z Vraňan. Ta řekla, že se bude snažit stejný problém řešit i nadále z pozice předsedkyně klubu krajských zastupitelů.

Nezaměstnanost na Mělnicku není alarmující, překročila však už osmiprocentní hranici. Marek Šnajdr uvedl, že není možné nezaměstnanost řešit regionálně. „Kdo to říká, nemluví pravdu. Je třeba nastavit takové ekonomické podmínky, aby se nezaměstnanost začala snižovat. A to nejde bez strukturálních reforem,“ doplnil Šnajdr.