Zbourat obchodní domy a budovu Holdu a postavit místo nich na náměstí Karla IV. v Mělníku veliké nákupní centrum. S takovouto smělou myšlenkou oslovil v prosinci mělnické zastupitele Jiří Lobkowicz společně s dalšími investory.

Vedení města ani zastupitelé se nápadu přímo nebrání, chtějí však mít přehled jak o přípravných pracích, tak o zapojení města do celého procesu.
Radnice totiž bude mít možnost se na stavbě a následných vídělcích podílet. „Vše je na domluvě, ničemu se nebráníme,“ tvrdí Lobkowicz.

Zatím není přesně jasné ani to, jak by měla budova vypadat. Do procesu se bezesporu zapojí i památkáři, budova by nemala kazit vzhled města. Podle našeho bleskového průzkumu si ale vetšina obyvatel Mělníka myslí, že nic nemůže víc hyzdit centrum, než stávající onchodní domy, budova Holdu a bývalé OVKSČ, kde je dnes zdravodnická škola a část úřadu.

Investoři chtějí, aby velikou část budovy tvořila prosklená átria, která opticky propojí interiér centra a venkovní prostory, kde by měla vzniknout odpočinková místa včetně zeleně.

Podle předpokladů by vnovém centru mohlo vzniknout více než osmdesát odchodů na 12 tisících metrech čtverečních. Celkem přitom může centrum nabídnout plochu skoro třikrát tak velkou.

V dvoupatrové budově by případ vzniku nechybělo ani moderní kino, fitness cetrum, bowling či kasino. Velikou dominantou by se měly stát kavárny a restaurace přímo napojené na vyhlídkové terasy na samotném vrcholu budovy. V podzemních prostorách počítají investoři s garžemi o kapacitě kolem tří set automobilů.

Výstavba včetně předchozích demolicí bude stát kolem tři čtvrtě miliardy korun.