Na Mělnicko se v úterý vrátila zima. Motoristům, kteří chtěli brzy ráno vyrazit do práce, připravila nemilé překvapení. Auta byla na některých místech regionu zasypána až pěti centimetry sněhu a silnice na tom nebyly o mnoho lépe. Na mnoha komunikacích na Mělnicku byly navíc popadané větve z pondělní vichřice.

Řidiči, kteří už dali zimě sbohem a předčasně své vozy přezuli na letní pneumatiky, svého rozhodnutí jistě litovali. Například ve Mšeně, kde sníh vydržel téměř celý den, s sebou některá auta na dlažebních kostkách smýkala ze strany na stranu.

Prudký déšť, který sněžení vystřídal, zaměstnal jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Mělnicka. Potvrdil to velitel stanice mělnických profesionálů Zbyněk Štajnc, podle něhož v úterý hasiči vyjížděli především 
k popadaným stromům.

„Ve Vojtěchově ráno spadl strom na elektrické vedení. Na místo vyjela jednotka dobrovolných hasičů ze Mšena a hasiči ze stanice Mělník, ti museli cestou Kokořínským údolím odstranit další čtyři stromy, aby mohli projet," přiblížil Zbyněk Štajnc výjezd k vyvrácenému stromu, který na několik desítek minut odřízl Mšeno od elektřiny.

Další stromy v úterý dopoledne padaly například v tišické části Chrást a mezi obcemi Nová Ves a Ledčice. Tam dokonce silný strom spadl rovnou na projíždějící nákladní automobil. „Stromy začínají padat, hlavně když delší dobu prší a podmáčí se půda," připomněl Zbyněk Štajnc.

Na vyvrácených stromech se podepsal také vítr, který na Mělnicku panoval už od nedělního večera. Ten ovšem způsoboval větší problémy na budovách.

V pondělí kolem páté hodiny odpoledne zasahovaly jednotky kralupských profesionálních i dobrovolných hasičů v areálu někdejšího kralupského pivovaru, kde vítr uvolnil plechovou střechu bývalé kompresorové stanice. Hliníkové plechy odlétávaly ze střechy a ohrožovaly kolemjdoucí. U zásahu asistovali policisté, kteří místo zásahu zajistili a navíc museli dohlížet na odpadlé hliníkové plechy. Ty totiž rázem padly do oka sběračům kovů.

K podobné situaci došlo i v mělnické ulici Nebeského, kde z hospodářské budovy odletěla část plechové střechy. „Hasiči ze stanice Mělník společně s dobrovolnou jednotkou z Blat připevnili zbytek krytiny, aby zamezili jejímu dalšímu uvolnění a ohrožení lidí," konstatoval velitel mělnické stanice profesionálních hasičů.

S plošinou hasiči z Neratovic v pondělí zasahovali také v Mratíně, kde se na komíně jedné z budov uvolnilo oplechování a hrozil jeho pád. Asistovaly jim dobrovolné jednotky z Kostelce nad Labem a Brandýsa nad Labem.