Nevídaným zážitkem se stal pro manželský pár z Kostelce nad Labem běžný nákupní výlet do Mělníka. Po zloději, který jim měl na sklonku minulého týdne na parkovišti u některého ze dvou místních marketů sebrat ze střechy auta zahrádku, pátrali marně.

Kostelecký pár se cestou do mělnického marketu Eva zastavil u bankomatu v blízkém Tescu. S penězi pak manželé jeli přímo k marketu Eva. Po nákupu je ale na parkovišti, kde nechali své auto, čekalo nemilé překvapení. Ze střechy vozu jim zmizel podélný nosič i s příčníky.

Okamžitě chtěli sehnat důkazy o krádeži, a tak se vrátili zpátky do marketu, kde spolu s místní ochrankou zhlédli videozáznam z bezpečnostní kamery. Na obrazovce se ale žádný zloděj kolem jejich auta nepohyboval. Ukázalo se, že v době, kdy přijeli na parkoviště u Evy, už byl vůz bez zahrádky.

Tak skočili do auta a spěchali ke druhému marketu. Tam ale dopadli stejně. Záznam z místních bezpečnostních kamer odhalil, že vůz neměl zahrádku, už když dorazil k Tescu.

Manželskému páru z Kostelce nad Labem tak nezbývalo, než si přiznat, že ani jeden z nich vůbec netuší, kde a kdy nosič s příčníky ze střechy jejich vozu zmizel.

Obrátili se proto na linku 158. „Odcizením jim vznikla škoda přes patnáct tisíc korun,“ uvedla mluvčí Okresního policejního ředitelství v Mělníku Štěpánka Mikulenčáková.