Co je koronavirus?Zdroj: DeníkV době internetu tedy tento provoz nepředstavuje větší problém a situace se dá zvládnout. Na otázku, jestli si takový způsob fungování školy dovede představit další měsíc nebo déle, ale je těžké odpovědět. „Upřímně si to nedovedu představit nevím, co to může v praxi přinést,“ řekla.

Téměř shodně řeší situaci všechny školy v regionu. Rozhodně se tak nedá říct, že by si jak děti, tak jejich učitelé přišli k delší dovolené. Například v Základní škole Seifertově v Mělníku budou třídní učitelé komunikovat s rodiči prostřednictvím elektronické komunikace. „Rušíme také školní lyžařský výcvik v Rakousku, školní jídelna nebude od 11. března v provozu, obědy jsou hromadně odhlášeny,“ předeslala ředitelka Michaela Vacková.

Online reportáž

Podobně bude postupovat Základní škola Jungmannovy sady v Mělníku. Žáci mají povinnost sledovat webové stránky tříd a školní systém, kde dostanou úlohy k procvičování. Učitelé se shodují, že jakmile opatření pomine, může být složitější zase třídu sjednotit, aby všichni měli probranou všechnu látku.

Již v pondělí posílaly základní školy v Mělníku domů děti, které byly o prázdninách v Itálii, Rakousku, Španělsku, Francii a Německu. Někteří rodiče ale reagovali, že takové opatření mělo přijít už v neděli, aby takové děti už prý byly doma od pondělí.

To ale podle starosty Ctirada Mikeše představovalo logistický problém. „Rodičům jsem vysvětloval, že mít přehled o tom, jaké dítě kde bylo, je problém. Uzavření škol berou relativně v klidu, spíše se rozčilují, že jsme opatření neudělali o den dříve. Těžko se jim ale vysvětluje, že město může pouze doporučit, na rozdíl od bezpečnostní rady státu,“ vysvětlil.

Školy podle jeho slov měly představu o tom, kde byli o dnech volna kantoři. Zatím ale těžko soudit, jak dlouho bude zrušení výuky na základních a mateřských školách trvat. „Domnívám se, ale nechci předjímat, že to bude na několik týdnů, aby to bylo smysluplné,“ dodal starosta Ctirad Mikeš.

V městě Kralupy nad Vltavou zatím nemají žádné reakce rodičů na uzavření škol. „Je to zatím otázka hodin, co se to školy dozvěděly. Zatím jsem s nimi nemluvil,“ řekl starosta Marek Czechmann.

Situace je v tomto ohledu klidná i v jiných městech na Mělnicku. „Přiznám se, že nemám signály, že by rodiče proti opatření nějak protestovali,“ uvedl neratovický starosta Roman Kroužecký. Podobně vidí problematiku Martin Mach, starosta Mšena. „Pár hlasů se našlo, ale to je tak všechno, byli to jen jednotlivci,“ dodal.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník