Podle zálezlického starosty Jiřího Čížka právě děti z dětského domova v Krásné Lípě patřily mezi dárce, kteří na místní lidi po velké vodě před třinácti měsíci nezapomněli. „Děti se tehdy vzdaly svého kapesného a společnou částku věnovaly jedné ze zálezlických rodin, které měly zaplavený dům," připomněl Jiří Čížek.

A Zálezlice na to nezapomněly. Na oplátku darovaly návštěvníkům z Krásné Lípy dětský den. Nešlo přitom o běžné soutěže na stanovištích, odpoledne a večer byly plné zábavy a muziky.

Ukázky výcviku psů, kterými dětský den začínal, nadchly hlediště pod širým nebem především ve chvíli, kdy si roli figurantů vyzkoušeli stateční hoši a muži. V horkém odpoledni bylo náročné navléct na sebe silně vatované kalhoty a kabát, do jehož rukávu se pak psi zakusovali. Přesto se našli čtyři dobrovolníci, od malého školáka až po neratovického hasiče, kteří do toho šli.

A hned pak přišlo řádění v pěně, na které děti netrpělivě čekaly. Neratovičtí hasiči naplnili velkou část hřiště pěnou, která střídavými pastelovými barvami připomínala cukrovou vatu.

Když se děti vystřídaly pod sprchou, aby ze sebe smyly zbytky pěny, a převlékly se, čekaly je písničky a hry pod značkou Myš maš.
Na sklonku dětského dne přijel na večerní koncert Vladimír Hron, který se do Zálezlic rád vrací.