V mělnickém regionu se během minulého měsíce snížil počet nezaměstnaných skoro o sto. Bez práce je teď asi 4800 lidí.

Podle analytika mělnického úřadu práce Josefa Slavíka přispěla ke zlepšení situace především nabídka sezonních pracovních míst. V současné době je také větší poptávka po řidičích nákladních aut.

Snížil se i počet nezaměstnaných absolventů škol a mladistvých. V dubnu jich úřad práce registroval 306, což bylo o dvacet méně než na začátku jara.

Počet nově nahlášených pracovních míst se však ve srovnání s březnem naopak snížil. Také téměř o sto.

„Průměrná míra nezaměstnanosti na Mělnicku byla v dubnu 8,5 procenta,“ řekl Josef Slavík. V jednotlivých obcích regionu se však míra nezaměstnanosti značně liší.

Nepříjemné prvenství v počtu nezaměstnaných obyvatel si už si už čtvrtý měsíc drží vesnička Býkev nedaleko Mělníka. Ze zhruba 160 ekonomicky aktivních obyvatel, tedy těch, kteří by mohli bezprostředně nastoupit do zaměstnání, jich v minulém měsíci nepracovalo čtyřicet. Míra nezaměstnanosti se tam vyšplhala na 25,5 procenta. Dobře na tom s jednadvaceti procenty lidí bez práce není ani Kanina na Kokořínsku.

Mezi obce, kde je naopak dlouhodobě nízká nezaměstnanost, patří Všestudy a Újezdec na Kralupsku a Nedomice. V těchto třech vesnicích je míra nezaměstnanosti hluboko pod okresním průměrem.