Pojďte dál uspělo v konkurenci dalších dvaadvaceti komerčních společností, sociálních firem, neziskových organizací a škol. Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry, jež je garantem ankety, je ráda za každého zaměstnavatele, který se nebojí zaměstnávat osoby s handicapem. „Při hodnocení sledujeme, jaké programy na podporu zaměstnání těchto lidí firma má, i to, jak jsou efektivní," vysvětlila.

Neratovická nezisková organizace porotu zaujala především svým širokým záběrem a promyšlenou koncepcí. Dokáže handicapované zapojit do pracovního života i do sportovních, společenských a vzdělávacích aktivit. Pod hlavičkou Pojďte dál totiž funguje nejen cukrárna a výrobna cukrářských výrobků, ale také úspěšný sportovní klub, jehož členové se pravidelně účastní v zimě lyžařských a v létě plaveckých závodů pro sportovce s mentálním postižením.

Srovnání nesrovnatelného

„Tato kategorie srovnává zdánlivě nesrovnatelné, stojí v ní vedle sebe velké korporátní firmy i malé, skoro rodinné firmičky," připomněla Božena Jirků. „Například VZP zaměstnává olympijského vítěze na vozíčku a má řadu manažerských pozic, kde se lidé s handicapem uplatní. Naproti tomu firma v Neratovicích zase upozorňuje celé město na to, jací lidé žijí v naší blízkosti a co všechno zvládnou," dodala.

Předseda Pojďte dál Libor Procházka si ocenění váží. „V současné době zaměstnáváme více než osmdesát procent lidí s postižením. Toto ocenění je pro nás velká pocta, máme radost, že naši práci neděláme nadarmo a že má smysl," řekl.