Záchranáři zasahují u pohmožděnin, zlomeniny občas i u tržných rán po pádu– například na hlavně. Nejčastěji se jedná o poraněné kotníky, zlomeniny končetin nebo u starších osob o zlomeniny krčku kyčelního kloubu. Nicméně stále se jedná pro záchranáře o zásahy standardní a ničím nevybočující.

"Setkáváme také s podchlazenými lidmi a zaznamenali jsme již také jedno úmrtí – zřejmě vlivem mrazu a zasahovali jsme také u třech podchlazených osob, které podcenili sílu ledu na vodní ploše a propadli se pod led. U jednoho z nich museli záchranáři provádět oživování. V jednom případě jsme se také setkali s omrzlinami," prozradila mluvčí středočeské záchranky.

Lidé by neměli počasí podceňovat, měli by dbát na teplé oblečení a vhodnou zimní obuv. Nesedat si venku a hlavně venku neusnout. Chronicky nemocné osoby, především kardiaci a osoby s dýchacím onemocněním, by se měly vyvarovat zvýšené námaze venku a rychlým přechodům z tepla do zimy a ze zimy do tepla. Již mrazy od - 5 stupňů jsou zátěží pro dýchací systém a krevní oběh organismu. Přizpůsobit se mrazivému počasí mají větší potíže také starší lidé a lidé s oslabeným imunitním systémem.