Lépe se tam budou cítit nejen zaměstnaci, ale především pacienti. Právě chirurgie je totiž nejvíce navštěvovaným oddělením v celé nemocnici.

Zástupce primáře Vratislav Syrovátka potvrdil, že více než třetina lidí, kteří mělnickou nemocnicí procházejí, ošetří právě na chirurgické ambulanci. „To byl také hlavní důvod, proč se oddělení rekonstruovalo,“ řekl Syrovátka a dodal, že péče o mělnické pacienty se díky opravám zkvalitnila a posunula do 21. století - tam, kam patří.

Zásadním výsledkem přestavby oddělení je, že se stávající ambulace rozšířila a rozdělila na dvě části.

Pacienti pocítí větší komfort už před vyšetřením. V prostorách ambulance vznikla totiž prostorná čekárna s patnácti místy, vybavená televizí. Plně se změnil i celkový vzhled oddělení. Místo deprimujících zašlých barev nábytku i zdí nyní pacienty čeká pohled na vymalované čisté stěny a moderní nábytek. Novou tvář získal i samotný vstup do oddělení.

Provozně technický náměstek mělnické nemocnice Jan Douša pro Deník uvedl, že v rámci rekonstrukce se například snížily stropy, provedla se nová elektroinstalace a vyměnila se podlahová krytina.

„V celé ambulanci je také nové osvětlení, které odpovídá stanoveným normám,“ doplnil Douša s tím, že na chirurgii je také nové zdravotnické zařízení, například lehátka.

Na ambulanci, která slouží lidem nepřetržitě po všechny dny i noci v týdnu, pracuje dvanáct lékařů. Její součástí je samozřejmě rentgen, který o víkendech a v noci využívají všechna oddělení nemocnice.

Vedle operačních sálů je ambulance vybavená také dvěma menšími zákrokovými sály, jedním pro urgentní malé výkony a druhým pro menší plánované zákroky.

Náklady na rekonstrukci jsou odhadovány na milion a půl korun. „Přesná částka není zatím známa, protože se začínalo s daleko menším rozsahem prací, ale ve staré budově se postupně objevovala nutnost dalších prací navíc,“ poznamenal Douša.

Rekonstrukce trvala šest týdnů, bez přerušení provozu chirurgického oddělení, které bylo po dobu oprav umístěno v náhradních prostorách v areálu nemocnice.