Debata o rozšíření letiště ve Vodochodech, která se na sklonku března konala v Kralupech nad Vltavou, byla téměř reprízou podzimního setkání na stejné téma. Zase bez zástupců letiště, zato s politiky, kteří byli s blížícími se volbami ještě vstřícnější. Ani tentokrát se ale neubránili vzájemným sporům, třeba kdo má jaký podíl na nejasném prodeji vodochodského letiště.

Právě po jeho privatizaci totiž začala noční můra lidí ve městech a vesnicích, které by zasáhly následky zamýšlené letecké dopravy ve Vodochodech, jež by se podle záměru společnosti Penta Investments měly stát sídlem mezinárodního letiště.

V sále kulturního domu se na jarním setkání sešlo víc lidí než na podzim. Sál i balkony byly plné, řada lidí dokonce i stála. Debatovalo se o záhadách privatizace, hluku, kterými by letadla sužovala kraj, o dopravních strastech, nebezpečí katastrof…

Lidé tam silně postrádali zástupce letiště, kteří svou nepřítomnost vysvětlují pozdním pozváním a tím, že debatovat přijdou, až bude po hodnocení vlivu záměru na životní prostředí (EIA). Jisté je, že se vyhnuli bitevnímu poli.

Sdružení Stop letišti Vodochody i občané, které zastupuje, ve svém úsilí záměr zastavit nemíní polevit.

Podrobnosti o kauze najdete v dalších článcích na webu www.melnicky.denik.cz.