Touha investorů postavit na poli za Kojetickou ulicí v Neratovicích tolik diskutovaný obchodní areál neopadla.

Už před dvěma lety zastupitelé na popud tamních obyvatel neschválili změnu územního plánu, která by stavbu umožnila. Přesto se na středečním zasedání ke stejnému tématu znovu vrátí. Majitel pozemků, kde by obchodní areál měl vyrůst, je totiž požádal o další projednání.

Před dvěma lety se lidé proti výstavbě obchodního areálu bouřili zejména kvůli nadměrnému hluku, prachu a zplodinám ze zvýšené dopravy. Dokonce došlo i na petice, které zastupitelé vyslyšeli.

Teď jim chtějí zástupci investora představit pozměněný projekt, který podle nich respektuje připomínky obyvatel z přilehlého sídliště.

Starosta Neratovic Miroslav Lid uvedl, že místo, které je předmětem jednání, je podle územního plánu určeno pro bydlení a nerušící komerci lokálního charakteru. Je tedy jen na zastupitelích, zda dají marketu zelenou či nikoli.

Zatím není jasné, který řetězec by případně obchodní střediska provozoval. Potvrdil to i zástupce investora Bohumil Müller. „Mluví se stále jen o Tescu, ale zrovna tak to může být Kaufland nebo jiná firma,“ uvedl pro Neratoviny Müller.