Zahájení rekonstrukce kralupského plaveckého bazénu na Cukrovaru, který je kvůli špatnému stavu střechy už skoro rok na suchu, se komplikuje.

Během dvoutýdenní odvolací lhůty, která následovala po výběrovém řízení, se totiž proti výsledku ohradila jedna ze čtrnácti přihlášených stavebních firem.

Potvrdil to kralupský místostarosta Libor Lesák: „Společnost podala námitku na vyloučení ze soutěže. Vyřadili jsme ji, protože nám scházely vystupující údaje na její nabídkovou cenu.“

Nakonec však vyšlo najevo, že vyřazená firma všechny podklady dodala včas, zatoulaly se teprve až na podatelně městského úřadu.

„Úřednice podklady omylem zařadila do jiného výběrového řízení. Dohledali jsme je a znovu zařadili k posouzení, což jsme společnosti oznámili,“ vysvětlil místostarosta a dodal, že dokumenty se budou dodatečně posuzovat dnes dopoledne.

Na výsledku výběrového řízení to pravděpodobně nic nezmění. Pak by zakázka za zhruba patnáct milionů korun zůstala liberecké společnosti Syner, která přišla s nejvýhodnější nabídkou.

Po dodatečném posouzení dokumentů bude opět následovat čtrnáctidenní odvolací lhůta. Teprve potom mohou stavaři začít s pracemi.

Termín dokončení opravy vnitřních prostor, kterým je 30. srpen, by se podle Lesáka změnit neměl. Pokud se ovšem znovu někdo neodvolá.