Prodejna potravin a smíšeného zboží v centru Mlékojed je od poloviny srpna uzavřená. Její nájemce Pavel Novák oznámil, že z provozovny odchází kvůli ztrátovému provozu. Obyvatelům této příměstské části Neratovic ale samoobsluha citelně schází, protože do městských marketů mají daleko.
Protože objekt patří do majetku města, na problém upozornil na nedávném zasedání neratovického zastupitelstva obyvatel obce Zdeněk Kolínský. „Prodejna je nepostradatelná hlavně pro naše starší a méně pohyblivé spoluobčany, protože cesta do neratovického supermarketu je pro člověka se dvěma holemi nemožná,“ apeloval na zastupitele Kolínský.

Vedoucí odboru správy majetku Věra Dušková oznámila že s dosavadním nájemcem Pavlem Novákem jednala. „Čeká, až nový provozovatel od něj odkoupí vnitřní zařízení prodejny a pak na něj můžeme převést nájem prodejny,“ vysvětlila. Zdůvodnění Zdeňka Kolínského ještě víc zneklidnilo. On i další obyvatelé Mlékojed se obávají průtahů s převodem a dlouhodobého uzavření objektu. Poblíž něj je sice ještě další prodejna, ale ta je podle jeho slov lidem k ničemu. „Obchůdek je víc zavřený, než otevřený, protože jeho majitel ho otevírá, jen když se mu chce,“ upozornil. Druhé potraviny navíc nemají ani zdaleka takovou nabídku, jako Novákovy. „Bojíme se, že o prodejnu přijdeme, nebo budeme na nového provozovatele čekat dlouhé měsíce,“ řekl Zdeněk Kolínský.

Pavel Novák potvrdil, že nového vážného zájemce má a že skutečně čeká na odkup chladniček a dalšího vybavení. „Pokud půjde všechno hladce, mohl bych prodejnu předat na konci října a začátkem listopadu by můj nástupce mohl zahájit prodej,“ řekl závěrem.

Pavel Schebesta