Komunikace I/9 v části liběchovské Pražské ulice je až do desáté hodiny v pondělí 17. květnapro veškerou dopravu uzavřena.

Příčinou dopravního omezení je zborcená část klenby mostu. Podle Niny Ledvinové z Ředitelství silnic a dálnic budou stavaři zítra a v neděli pracovat na dočasném překlenutí provizorním mostem. „Most měl být původně opravován po polovinách, kvůli vážnému poškození klenby je ale nezbytné provizorní řešení,“ uvedla Ledvinová.

Z Mělníka do Liběchova i opačným směrem se lidé dostanou buď vlaky nebo náhradními autobusovými linkami, které uzavírku objedou přes obce Střednice a Strážnice. Stejnou trasu musejí využít i šoféři, kteří dojíždějí z Liběchova za prací. Jedním z nich je i Kamil Janatka. „Jezdím do práce do Mělníka, a tak si pár kilometrů budu muset zajet,“ poznamenal řidič z Liběchova.

Zatímco řidiči jsou otrávení, školáci mají radost. Ředitelka Základní školy v Liběchově Drahomíra Slánská totiž kvůli dopravě vyhlásila na pátek a pondělí ředitelské volno.'

„Část našich žáků dojíždí z okolních obcí, situace ve městě bude dost nepřehledná, a tak jsme se z důvodu bezpečnosti se zřizovatelem školy domluvili na ředitelském volnu,“ vysvětlila ředitelka liběchovské školy.