„Do prvního ročníku letos nastoupí rekordní počet studentů. Díky investicím realizovaným během léta se studenti mohou těšit na čtyři nové učebny, kde se zrekonstruovaly podlahy. Učebny byly vymalovány, vybaveny novými lavicemi i židlemi a opravena byla rovněž okna,“ uvedla Petra Plutnarová, manažerka skupiny VAMED MEDITERRA, která je od prosince novým provozovatelem zdravotnické školy.

Studenty čeká v průběhu studia mnoho zajímavých aktivit a motivačních prvků. Na začátku roku jsou pro ně připraveny uvítací balíčky s praktickými pomůckami ke studiu. V prvním ročníku vyjíždějí na úvodní seznamovací pobyt, od druhého ročníku se potom mohou těšit na turistické nebo lyžařské kurzy. Dále se jedná například o návštěvy zajímavých výstav či divadelních představení, odborné exkurze nebo soutěže první pomoci. „Věřím, že řadu studentů především osloví možnost absolvovat praxi v nemocnicích či zahraniční stáž. V neposlední řadě pro ně máme také přichystaná zajímavá prospěchová a motivační stipendia,“ poznamenala Plutnarová.

Střední zdravotnická škola Mělník funguje od roku 1990. Od roku 1996 provozovala Asociace samaritánů ČR, která zajišťuje na Mělnicku záchrannou službu. Ačkoli se jedná o soukromou školu, studenti zde neplatí žádné školné.