Správce objektu Marian Rypka věří, že návštěvníky akce osloví. „Program jsme připravili bohatý. Vstupenky si lidé mohou zakoupit už nyní v předprodeji na našich webových stránkách nebo na Ticketstream.cz,“ dodal.

Předskokanem celého festivalu v Zelčíně bude koncert Rybiček 48, jež zahrají o měsíc dříve, a to 3. června ve 20 hodin v uzavřeném areálu zooparku, odkud byla všechna zvířata před rokem přesunuta na druhou stranu přes silnici do velkých výběhů.

Prototyp městského autobusu s trojitě hybridním elektrickým pohonem a vodíkovými palivovými články TriHyBus. Ilustrační foto.
Vodíkové autobusy mají do středních Čech přijet už za dva roky

Zelčín byl i loňský rok přes všechna omezení nabitý hudbou. Návštěvníci si mohli poslechnout Divokého Billa, Jelena, Pokáče nebo Tomáše Kluse. „Loňský rok byl slabší, lidi odradilo povinné testování nebo i kontakt s jinými lidmi, i tak k nám například na Pokáče přišlo okolo 700 lidí,“ upřesnil Marian Rypka.

I přes otevření veřejnosti prochází zoopark kompletní rekonstrukcí. Během měsíce by měl být dokončen výběh pro surikaty a velký ptačí výběh. „Vždy si myslíte, že všechno stihnete přes zimu, ale chybí nám zaměstnanci. Zde vydrží jen odolní jedinci, práce se zvířaty není o pomazlení se, ale je to velká a nikdy nekončící dřina,“ řekl Rypka.

V zooparku se také konají tábory pro děti od 6 let. Dobrodružství nabízí i zapůjčení raftu s kompletním vybavením, zájemci se pak mohou vydat po Vltavě od jezu ve Vraňanech až na Mělník.

Havlíčkova ulice
Problém s parkováním? V Kralupech u nádraží vznikne zóna pro rezidenty

Hostinec a pizzerie patřící k objektu zatím funguje jen o víkendech. Úplný provoz začne podle správce začátkem června, kdy zároveň odstartuje hlavní sezona.