„Můžeme psát hodiny o problémech, starostech, kontrolách a každodenních krizích, ale pokud vy sami osobně nebudete cítit správnost vašich rozhodnutí, odkud je to, co denně jíte, tak traktory v Praze nic nevyřeší. Problémy zemědělců jsou vážné po celém světě a změny bude potřeba řešit s nadhledem a úctou ke krajině,“ napsal na profilu vraňanské farmy Milan Hanč, který je spolu s bratrem Radkem jejím majitelem.

Zákazníci a příznivci farmy, na které se obracel v době pražských traktorových protestů, ho v komentářích podpořili. „Stojíme za vámi. Děkujeme. Přesně tak. Klobouk dolů,“ těmito a dalšími slovy reagovali na Hančův příspěvek. A komentářů se pod ním objevilo skoro osm set.

V Třebízského ulici v Lobečku už je na sklo pouze zelený zvon, původně na barevné, nyní i na bílé.
Zapomeňte na kontejnery na tříděné bílé sklo. Ve městě zůstanou jen zelené zvony

Farmář přiznal, že tíživých problémů v pěstování a chovu je hodně. „V krizi jsme ode dne, kdy jsme se pro práci na poli, zahradě, skleníku rozhodli. Zázrak jsme nečekali, jen krásný život ve zdravém prostředí pro kvalitní potraviny. Děláme to, co dělali naši předci. Staráme se o pole a statky téměř bez dotací,“ napsal Hanč.

Mezi strastmi zemědělců vyjmenoval vysávající předpisy Evropské unie i byrokracii v rámci Česka, kterou vnímá jako hloupou, levné dovozy nekvalitních potravin obchodními řetězci, které české farmáře ničí v sezonách sklizně nebo omezení nevyrovnanou strukturou zpracovatelského průmyslu.

Kolony se v Kralupech tvoří nejen v době oprav nebo nehod na hlavním tahu, ve všech špičkách bývá průjezd městem komplikovaný.
Naděje na kralupský obchvat se opět probouzí. Konečně jsou na něj peníze

„Levně vyvážíme kvalitu a přidanou hodnotu dovážíme, proto je česká drahota, pěstování řadu let omezujeme a soběstačnost je v Česku zakázaná, nahradili jsme ji dovozem a překupem. Stydíme se za kolegy, co přebalují dovezené potraviny pro obchodní řetězce, divíme se, jak dlouho toto celá Evropa vydrží. Stáváme se jistě otroky civilizace, globální oteplování už na nás extrémně dopadá a brzy dopadne i na celou společnost,“ uvedl.