Na zimním stadionu v Mělníku v polovině května instalovali nový odpařovací kondenzátor. Ten starý už nefungoval a v sezoně hrozilo, že led nevydrží. Investice za tři a půl milionu korun není přitom jediná, která se na stadionu chystá. Během několika dnů tam najede bagr a začne hloubit výkupy pro kanalizaci. V plánu jsou i další, rozsáhlejší rekonstrukce.

Podle prezidenta klubu HC Junior Mělník Jiřího Krejsy hokejisté požádali o nový kondenzátor město, který je majitelem haly. A uspěli. „O led už se bát nemusíme, ale jsou tu další prvky, které je potřeba vyřešit," poznamenal Krejsa.

Konec vyvážení jímek

Letos na jaře bude na zimním stadionu následovat výstavba kanalizace, kterou rovněž financuje město. „Je to neodkladná záležitost. Během pár dní by se mělo začít," potvrdil Deníku místostarosta Mělníka Petr Kowanda s tím, že projekt na odkanalizování stadionu vychází na čtyři a půl milionu korun. Zatím jsou na zimním stadionu dvě jímky, které se vyvážejí dvakrát každý měsíc.

Hned v následujícím roce je v plánu oprava střechy, která je podle zástupců klubu také v katastrofálním stavu. Hokejistům i dalším sportovcům využívajícím lední plochu chybí jednoznačně ubytování přímo v objektu.

„Existuje studie na rekonstrukci stadionu. Právě ubytování je zásadní věc, která tady chybí. Mohlo by se nacházet buď vedle stadionu, nebo za ním," přiblížil prezident klubu a dodal, že problémem jsou vysoké náklady. V případě, že do Mělníka přijede mužstvo přespolních hokejistů na zápas, ubytováni jsou v nedalekém mělnickém kempu.

Z historie zimního stadionu

Zimní stadion byl městem Mělník postaven v roce 1975 jako odkrytá hokejová plocha. V roce 1985 byla zastřešena a přibyly tribuny s kapacitou 1300 míst k sezení i větší část šaten, které jsou tam dodnes. V roce 1999 došlo k rekonstrukci strojovny, hokejové plochy a byly nainstalovány nové mantinely s plexiskly. Od té doby uběhlo ale čtvrt století.

Své domácí zápasy hraje na stadionu HC Junior Mělník, který byl založen v roce 2000. Od sezony 2012/2013 působí klub ve Středočeské krajské lize, čtvrté české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubovými barvami jsou červená, žlutá a černá.