Starosta také sdělil, že má město v rozpočtu schváleny čtyři miliony na studii střechy a na statické posouzení. "My z toho musíme spočítat, jaká by měla být oprava. Potřebujeme, aby nová střecha unesla fotovoltaiku," upřesnil s tím, že 8. března se plánuje schůzka s energetickou společností, která spočítá energetickou náročnost celého zařízení nejen zimního stadionu, ale i sportovní haly.

Podle jednatele Kralupské sportovní Luboše Truháře by fotovoltaika určitě byla ku prospěchu, neboť náklady na energie se na zimním stadionu pohybují mezi devíti a deseti miliony korun ročně.

K chemickým oborům mají budoucí studenty přilákat stipendia od Spolany.
Spolana nabídne stipendia. Má to přilákat další zájemce o chemické obory

"Město musí rozhodnout, zda bude energii dál brát od firmy Kaučuk, případně, zda vsadí na fotovoltaiku na střeše nebo třeba na geotermální vrt," vysvětlil Lesák plánovaný postup města.

Kolik bude stát střecha, zatím neumí nikdo odhadnout. "To nám ukáže až studie, ale budeme se pohybovat v částkách vyšších desítek milionů korun. Bude s tím spojený projekt energetického zlepšení, takže i výměna skleněné stěny na hlavní budově. Následně uvidíme, zda jsme schopni se vejít do dotačních programů na snižování energetické náročnosti," uvedl starosta.

"Budova je ve velice špatném technickém stavu. Samozřejmě probíhají drobné rekonstrukce průběžně během roku, ale střecha je v krizovém stavu. Ve střeše jsou díry a podle techniků je vidět až do nebe," okomentoval stav budovy jednatel Kralupské sportovní.

Ilustrační foto
Kraj chystá projekt pro přírodní památku Žerka. Chce obnovit suché trávníky

Prosklená střecha nezvládá silnější deště a skrz stěnu se valí voda. I tady je oprava na místě.