Ellince jsou teď čtyři měsíce. Má ráda zrcátko visící nad hrací dekou, chování v náruči mámy nebo táty a procházky v kočárku.

„Když nám to dovolí počasí, chodíme každý den ven, většinou podél potoka v zahradách pod kopcem, kde máme dům," vypráví Michaela Uhrová, která před narozením Elly pracovala jako laborantka ve farmaceutické firmě.

Václav Uher, který pochází z Mělníka, přišel do Kralup nad Vltavou za manželkou. Začátky v cizím městě prý nebyly lehké, teď už je tam ale doma. K domku nad zeleným údolím patří ještě dva psí kamarádi, Forrest a Rasty.

Rodiče Ellinky se seznámili přes internet. „Chvíli jsme si psali, pak jsme šli na kafe a už jsme spolu zůstali," vzpomíná Václav, kterému je dcera hodně podobná.

Jsou spolu tři a půl roku. Brali se ale až pár týdnů před narozením miminka. „Byla jsem už v osmém měsíci, ale svatbu jsme měli hezkou," vrací se do nedávné minulosti Michaela.

Když čekali Uhrovi miminko, byla ve hře dvě podobná jména, Eliška, kterou navrhoval tatínek, a Ella. „Vyhrál můj nápad, především proto, že Eliška má svátek v zimě, zatímco Ella až na jaře," říká Michaela. Pokud by přišel na svět chlapeček, dostal by jméno Lukášek.

Ellinka přišla na svět o dva týdny dříve. V porodnici se jí prý moc nechtělo spát, stačilo ale, aby si ji rodiče odvezli domů, a hned z ní bylo hodné miminko.

Václav, který je operátorem bloku v mělnické elektrárně, pracuje na směny. Když má volno, rád jezdí na kole, plave a lyžuje. Lyžování začalo bavit i Michaelu a shodují se, že své děti budou společně vést ke sportu. Za rok nebo za dva by prý Ellinka mohla dostat sourozence.

Teď se Uhrovi těší na léto, společnou dovolenou stráví možná i u moře, zatím ale váhají. Možná si léto užijí raději někde v Česku.