Šestatřicetiletý muž z Mělníka má na svědomí celou řadu trestných činů, celkem v jedenácti případech odcizil na různých místech Mělníka například jízdní kolanebo obuv.

Václav Tichý, mluvčí mělnické policie, uvedl, že kradl věci z rodinných domů, garáží, společných sklepů či kočárkáren.

„V jednom případě do domu vnikl jen za účelem přespání a nakonec odcizil osobní vozidlo Opel na jednom mělnickém parkovišti. Toto vozidlo bylo zanedlouho nalezeno policisty v Roudnici nad Labem a předáno zpět majiteli,“ řekl mluvčí.

Mezi jeho nejkurióznější loupeže patří ta, kdy vnikl do rodinného domu, který prohledal, a jediné, co ho zaujalo, byly klíče od zaparkovaného auta. Neváhal a vozem od domu odjel. „

Muž byl za prvních šest skutků policisty obviněn už 1. prosince loňského roku. Bylo mu sděleno obvinění pro trestné činy porušování domovní svobody, krádež vloupáním a poškozování cizí věci,“ uvedl dále Václav Tichý.

Policisté ho ale propustili a vyšetřovali na svobodě. Z obvinění si ale těžkou hlavu nedělal a ve svém řádění pokračoval i nadále. Nakonecho policisté lapili a rozšířili obvinění o dalších pět skutků.

„Pachatel si už svobody neužije, byl převezen na příkaz Okresního soudu Mělník do vazební věznice, kde bude mít dost času o svých skutcích přemýšlet,“ dodal mluvčí.