Pražské teplárenské, která horkovod vlastní, způsobil škodu za skoro sto tisíc korun a navíc ohrozil rozvody tepla do neratovických domácností.

Podle Daniela Jiránka ze společnosti Pražská teplárenská zatím nevadí, že opláštění chybí. Situace se ale může rychle změnit. „Pokud bude pěkné počasí jako do dnešních dní, nic se nestane. Když by ale začalo pršet, izolační vata, která je pod pláštěm by se nasákla vodou a začala by se odlupovat. V tom případě by hrozily velké ztráty tepla,“ řekl Jiránek. Pěkné počasí se má však podle meteorologů brzy pokazit. Od pátku by měly teploty klesnout až o deset stupňů a měl by je doprovázet déšť. Kdy bude horkovod opravený, ale zatím nikdo netuší.

Zloděj měl podle mělnické policejní mluvčí Jany Žáčkové pravděpodobně kumpána. „Vzhledem k množství odcizeného materiálu nebyl pachatel nejspíše sám, určitě měl k dispozici pick-up nebo dodávku,“ dodala Žáčková.

Policisté žádají případné svědky o informace. „Pokud si někdo pachatele, podezřelého auta nebo odcizeného materiálu všiml, ať kontaktuje policisty na telefonním čísle 974 876 740,“ doplnila mluvčí Žáčková.