Zloději v Mělníku přišli na další způsob, jak získat peníze nebo si zabezpečit vlastní dům. Z budov odmontovávají průmyslové kamery.

Jen během listopadu zmizelo pět takových zařízení. Jedno ze supermarketu v Bezručově ulici a ostatní z nově opraveného úřadu práce v Nové ulici. Právě tam se vypravili lapkové hned dvakrát, naposledy ve středu. A překážkou pro ně nebyl ani dva metry vysoký plot. Potvrdil to ředitel mělnického úřadu práce Zdeněk Studený.

První krádež kamery nahlásili zaměstnanci supermarketu policistům na začátku listopadu. Mluvčí mělnické policie Václav Tichý uvedl, že kamera zmizela během noci z místa nad volně přístupným zadním vchodem. Společnost tak přišla o deset tisíc korun.

Za dalším lupem se pak zloději vypravili k sídlu úřadu práce. Poprvé si 18. listopadu odnesli jednu a hned v následujícím týdnu si přišli pro další tři. „Organizace vyčíslila celkovou škodu na více než padesát tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí.

Jak pachatelé s kamerami naloží, se lze pouze domýšlet. Policisté ale nevylučují možnost, že si je nainstalují na své vlastní domy nebo je prodají.

Zatím neznámé zloděje mělničtí policisté podezírají z trestného činu krádeže.

JIŘÍ ŘÍHA, GABRIELA BENEŠOVÁ