Bezmocná a otřesená zůstala stát ve středu brzy ráno na chodníku v neratovické ulici Antonína Dvořáka šestapadesátiletá žena poté, co ji neznámý řidič během okamžiku připravil o kabelku. Drzý zloděj přibrzdil svůj vůz v blízkosti ženy, vyklonil se a rychlým pohybem jí stáhl tašku z ramene. Během pár vteřin tak přišla o peníze i o doklady.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého se vše událo v takovém tempu, že oloupená žena nestihla zaznamenat značku auta. „Jednalo se ale zřejmě o starší vůz světlé barvy,“ poznamenal Tichý.

Troufalost chmatáků nezná mezí, a tak ani tento případ není na Mělnicku ojedinělý. Jen o den později se udály podle stejného scénáře další dvě krádeže v Kralupech nad Vltavou. Tam se ovšem na akci podíleli dva sehraní muži, kteří ke svému záměru použili červené auto s tmavými kouřovými skly. Jejich oběťmi se staly starší ženy.

Třiaosmdesátiletou ženu si vyhlédli krátce po třetí hodině odpoledne před domovem seniorů na sídlišti Cukrovar. Ve chvíli, kdy šla po chodníku, řidič přibrzdil vůz, spolujezdec se vyklonil a vyrval jí z ruky dámskou kabelku.

Podle Tichého tak žena přišla o sedmnáct set korun, které měla v peněžence. Celkovou škodu ale policisté odhadli kvůli ztracené příruční tašce na dva tisíce.

Pro chmatáky to ale zřejmě stále nebyl uspokojivý lup, neboť i nadále ve svém řádění pokračovali. Tentokrát využili chvilkové nepozornosti třiapadesátileté ženy, která před prodejnou potravin v ulici Jana Palacha odemykala své auto. „Muž, který seděl vedle řidiče, se vyklonil z okénka auta a vytrhl ženě z ruky nákupní tašku i s kabelkou,“ popsal v pořadí druhý případ bleskové krádeže policejní mluvčí.

Policisté obyvatele Mělnicka varují před možností dalších útoků, neboť se v poslední době takové případy množí. „K tomu, abychom pachatele odhalili, by mohla přispět pomoc případných svědků. Prosíme proto, aby se na nás obrátil každý, kdo by nám mohl o případech poskytnout jakékoli informace,“ řekl policejní mluvčí Tichý.