Zatímco zachraňovali ježka, probodnutého naskrz kuchyňským nožem, zloději jim vybrali jejich sídlo. Zmizeli s penězi na zimu, která se rychle blíží.
Ježek s nožem v zádech se ve středu brzy ráno snažil z posledních sil dostat přes trávník na mělnickém sídlišti. Svědkové se obrátili na strážníky a během chvíle už po ježkovi pátral Miroslav Vacek z útulku, který je záchytným místem záchranné stanice pro živočichy v nouzi Aves u Kladna. Hledal ho ale marně. Později volali další lidé, že probodnutý ježek je v kontejneru. Miroslav Vacek se už spolu s Jaroslavou Tichou vydali na druhou záchrannou misi. Prohledali každý z kontejnerů, než nebohého ježka mezi odpadky našli. A hned mířili k veterináři. Ježek prý má naději přežít.

Po návratu do útulku je překvapil průvan. Otevřené okno? Ne, vypáčené!

„V kanceláři byl neuvěřitelný nepořádek. A scházel notebook,“ řekla Jaroslava Tichá. Nemilé překvapení pak završilo zjištění, že zmizely i všechny peníze. Zloději přitom před kotci, plnými psů, nechali poházené špekáčky a klobásy. Podezření, že byly otrávené, se naštěstí nepotvrdilo.

Bestie, které bez slitování sebraly každou korunu pro opuštěné psy, měly kliku. V útulku totiž bývají běžně jen malé částky…dokončení z titulní strany
„Tentokrát jsme měli v kanceláři připravené peníze na topení, na opravy a údržbu před zimou a na teplé pracovní oblečení,“ poznamenala Tichá. Navíc patřila k lupu i výplata pro některé zaměstnance.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého zmizelo přes pětapadesát tisíc korun. A pachatel ještě rozmlátil okénko u auta parkujícího přímo před útulkem, rozházel tam všechny věci, nic si ale nevzal. Vůz patřil dalšímu ze zaměstnanců útulku.

Zřejmě stejný zloděj nebo tým pak kradli ještě v sousedním sportovním areálu.

Vypáčená mříž, rozbité sklo, vykopnuté dveře… Škody za šest tisíc korun. Nic se přitom neztratilo. Na okně zůstala zapomenutá i hrací konzole playstation, jíž si tam pachatel připravil.

Mělničtí policisté se obracejí na možné svědky, kteří by svými poznatky z noci ze 6. na 7. září mohli přispět k odhalení pachatelů, aby zavolali na linku 158 nebo na číslo 974 876 700.

Mělnický útulek je zařízením provozovaným nadšenci, jež získávají peníze od smlouvou vázaných měst a vesnic, na jejichž území byla opuštěná zvířata nalezena a o která se starají.

Pak už jsou odkázáni na dárce, kteří psům přispějí. Granulemi, konzervami, dekami na zimu i nějakou tou korunou.

V současné době je tam umístěno přes čtyřicet psů. Třetina z nich přitom nemá naději najít nové pány, neboť jsou příliš staří nebo kvůli následkům smutných zkušeností z minulosti pro domácí chov nevhodní.

Některá ze zvířat byla i týrána. V minulosti se v útulku učil znovu věřit lidem například pejsek, které někdo polil savem a pak mu ještě vypíchl oko. Zoufalý byl i příběh kocourka, jehož školáci polili hořlavinou a zapálili.