Pouhých patnáct minut trval útěk tří lupičů, kteří plynovou pistolí ohrožovali prodavačku smíšeného zboží v Jiřicích. Největší zásluhu na tom má sama prodavačka, která neztratila duchapřítomnost a dala policii rychlý popis pachatelů, včetně jejich vozu.

Nikdo z trojice výtržníků nečekal uzavírky okolí a do rukou zákona pachatelé padli u čerpací stanice Agip v Libiši. Za jejich čin jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Podle našich infomací se ukázalo, že středeční loupežné přepadení nebylo jediným trestným činem, který mají mladíci na svědomí. mladíci pravděpodobně nebyli žádní začátečníci. Při přepadení si počínali opatrně. Do obchodu šel pouze jeden. Další stál před vchodem a hlídal, zatímco třetí čekal v autě na rychlý útěk.

Parta tří mladíků přepadla ve středu dopoledne prodejnu smíšeného zboží v Jiřicích u Kostelce nad Labem. Přestože se jim loupež včetně útěku autem podařila, krátce poté skončili s policejními pouty na rukou. Podle mělnického policejního mluvčího Karla Sulka přijeli tři pachatelé ve věku mezi 18 a 20 lety k jiřické prodejně v půl desáté dopoledne Fordem Fiesta. „První vešel dovnitř, zatímco druhý hlídal před krámkem a třetí čekal v autě,“ uvedl mluvčí s tím, že první z trojice mladíků byl ozbrojený plynovou pistolí, nebyl nijak maskovaný, měl jen na hlavě kapuci a na očích tmavé brýle. „Pistoli skrytou pod oděvem namířil přes látku bundy na prodavačku a požadoval na ní peníze,“ popsal Karel Sulek průběh události a dodal, že pachatel jednal s ledovým klidem.

Vyděšená prodavačka v obavě o život lupiči vydala částku kolem 27 tisíc korun, se kterou banda ihned ujela. Oloupená žena ale ani přesto neztratila duchapřítomnost, zalarmovala policii, které podrobně popsala lupiče i auto. Díky tomu si trojlístek ukradených peněz dlouho neužil. Policie vyhlásila poplach a vzápětí uzavřela celé okolí Neratovicka. „Kromě silničních uzávěr probíhaly podrobné kontroly vozidel a jejich osádek a trojici pachatelů policisté během patnácti minut dopadli u čerpací stanice Agip v Libiši,“ vylíčil mluvčí závěr akce, které se podle jeho slov účastnilo několik desítek policistů.

V důsledku bleskového zásahu se jim podařilo u zlodějů zajistit všechny uloupené peníze. Všichni tři mladí lupiči pocházejí z mělnického regionu a za jejich čin jim hrozí až 10 let vězení. „Kriminalisté také prověřují, zda tato parta nemá na svědomí další podobnou trestnou činnost, včetně nedávného přepadení a okradení cyklistky v Neratovicích,“ doplnil Karel Sulek. Po několika hodinách výslechů se ukázalo, že jiřické loupežné přepadení s největší pravděpodobností není jediným, co mají na svědomí.