V několika mělnických prodejnách řádilo na konci týdne povedené zlodějské trio. Dvaadvacetiletý muž se společně se dvěma ženami ve věku dvacet devět a třicet jedna let zaměřili především na drogistické zboží a sportovní oblečení.
Jejich souhra byla téměř dokonalá, neboť podle dohodnutých pravidel vždy dva z nich odvedli pozornost prodavaček a třetí skládal zboží pod bundu a do kabely. V ulici 5. května takovým způsobem ukradli z drogérie a parfumerie zboží různých značek za téměř devět tisíc korun.
Ladislav Hošmánek, ředitel mělnické městské policie, uvedl, že se na hlídku obrátila také prodavačka z Pražské ulice, která lapky přistihla při pokusu o krádež tří pánských mikin. „Všichni ale uvedli, že si mikiny jen zkoušeli a nic nekradli,“ řekl Hošmánek s tím, že během šetření oznámili zaměstnanci z prodejny Alpine Pro, že v jejich prodejně došlo k drobné krádeži. „Podle udaného popisu bylo zřejmé, že se jedná o tutéž trojici,“ dodal ředitel městské policie.
Strážníci po dalším vyšetřování zjistili, že se v jejich autě nacházejí dvě velké igelitové tašky plné drogistického zboží. „Neměli žádný doklad a nikdo z vozidla nebyl schopen prokázat původ zboží,“ uvedl Hošmánek.
Případ strážníci předali mělnickým policistům. Protože během uplynulých tří let už byla celá trojice chmatáků za tento delikt trestána, jsou všichni podezřelí z trestného činu krádeže ve spolupachatelství.