Podle vedoucího odboru dopravy neratovické radnice Ludvíka Gottfrieda je v rámci první etapy ještě dnes zavřený přejezd v Kojetické ulici. Auta musí jezdit náhradní trasou ulicemi Bratří Čapků, 28. října a Vojtěšskou. Zároveň jsou zavřené přejezdy v ulicích U Zastávky a U Nádraží.

Ve druhé etapě, která začne zítra a pokračuje až do následující soboty, nebudou v provozu přejezdy ve Vojtěšské a Mládežnické ulici. Objízdná trasa povede ulicemi Antonína Dvořáka, Vojtěšskou, 28. října, Bratří Čapků a Kojetickou. Další zavřený přejezd bude ve stejné době u hřbitova v ulici V Polích.

„Rekonstrukce čeká i další přejezdy na polních komunikacích. Přesné časy budou vyvěšeny na úřední desce města,“ doplnil Gottfried.Cestující, mířící vlaky směrem na Čelákovice, bez spojení nezůstanou. Po dobu dvou měsíců je budou do cíle vozit autobusy.

Práce na přejezdech provázejí i omezení provozu autobusových zastávek. Ještě dnes nezastavují linky 351 a 658 směrem na Kojetickou na Náměstí Republiky, ale na zastávce Dům kultury. Od 14. do 21. října bude zrušena zastávka Náměstí Republiky v obou směrech, nahradí ji pro všechny spoje Dům kultury.