Změny parkování a průjezdu na náměstí Míru v Mělníku, o kterém uvažovala mělnická radnice, se nakonec neuskuteční. Důvodem jsou neshody zastupitelů na poradě, která se konala minulý týden. Někteří byli pro, podstatná část ale s navýšením parkovacích míst nesouhlasila.

„Někteří zastupitelé měli strach, že by úprava mohla zkomplikovat žádost o dotaci na revitalizaci historického centra,“ řekl pro Mělnický deník místostarosta Jaromír Kovářík. Změna totiž není obsahem regulačního plánu, na jehož základě žádá Mělník o dotaci z fondů Evropské unie.

Původní návrh počítal se změnou pouze do začátku prací na revitalizaci centra, v rámci které na náměstí Míru ubudou parkovací místa. Ani to ale nepřesvědčilo zastupitele natolik, aby dali projektu zelenou. Až do zahájení prací na plánované revitalizaci a kanalizaci tak zůstane ve středu města vše při starém.

Co se mohlo změnit?
Rada města v polovině července navrhla, aby se na náměstí Míru zvýšil počet parkovacích míst pro automobily současně s povolením vjezdu po celém obvodu náměstí. Řidiči tak měli šanci projíždět jednosměrně kolem náměstí s tím, že by odpadlo mnohdy nepříjemné otáčení před pěší zónou v druhé části náměstí. Parkovací místa u podloubí by navíc sloužila tamním obyvatelům, kteří jinak parkují na pěší zóně. Veliké změny tak přijdou společně s penězi z Evropské unie. Řidiči do té doby žádné změny nepostřehnou.