Mělnické seniorky mají strach z večerních procházek letními ulicemi města. Ve čtvrtek před dvaadvacátou hodinou totiž na křižovatce Bezručovy a Žižkovy ulice přepadl neznámý pachatel jejich vrstevnici.

Asi dvacetiletý blonďák osmašedesátiletou ženu surově strhl na zem a vyrval jí z ruky tašku s penězi a doklady. Naštěstí jeho řádění zastavil náhodný svědek. „Pachatel při útěku z místa tašku i s věcmi zahodil do trávy,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Radomila Felgrová. Oběť ostrého lupiče tak vyvázla ze zlého snu pouze s odřeninami na těle.

Mělničtí kriminalisté, kteří po pachateli intenzivně pátrají, vyzvali další možné svědky přepadení, aby se obrátili na linku 158. Mohli by přispět k lapení pachatele. „Je to asi dvacetiletý muž silnější postavy, vysoký 170 až 175 centimetrů, s krátce střiženými světlými vlasy,“ popsala lupiče Felgrová a doplnila, že měl na sobě žluté tričko s potiskem a světlé kalhoty. Případní svědkové mohou přijít i přímo do Bezručovy ulice číslo 2796, kde sídlí v prostorách mělnického policejního ředitelství Služba kriminální policie.

„Tady se to stalo? To je strašné. Po setmění raději zůstanu doma,“ řekla včera přímo na osudné křižovatce sedmdesátiletá žena z Mělníka.