Nelegální technopárty na louce nedaleko Lhotky na Kokořínsku ukončila v sobotu odpoledne policie. Místo muselo opustit přibližně dvě stě lidí. „Policie na místě zadržela dva pořadatele, kterým bude v nejbližší době sděleno obvinění z poškozování životního prostředí,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Radomila Felgrová. Organizátoři z Prahy ve věku 25 a 26 let nedělali problémy a na požádání vypnuli aparatury.

Kromě pořadatelů a opilého řidiče, který se dokonce snažil najíždět autem na jednu z policistek, zadržela policie ještě další dva lidi. Jednomu z nich bylo teprve čtrnáct let. „Nezletilý mladík byl pod vlivem drog. Rodičům prý doma řekl, že jede na dětský den do Prahy,“ řekla Felgrová. Test použitý u školáka byl pozitivní na dvě návykové látky.

Další zadrženou osobou byl mladík z diagnostického ústavu. „Byl to jeho útěk číslo sedmdesát sedm. S něčím takovým jsme se ještě nesetkali,“ poznamenala mluvčí.

Policisté v pozdějších hodinách zadrželi několik dalších řidičů, kteří se z místa snažili odjet pod vlivem alkoholu i přesto, že jim polcie na přání nabízela orientační dechovou zkoušku, aby mohli účastníci zjistit, zda mohou řídit a areál opustit vozem. Nelegální technopárty se konala na louce u Lhotky v Katastru obce Vysoká. Pozemek patří Sdružení rolníků Střednice. Pořadatelé se nikoho na nic neptali, obsadili cizí pozemek a porušili základní podmínky chráněné krajinné oblasti.