Rok a půl stará Karolin Kovacova byla naposledy viděna právě ve Zlosyni se svou matkou Janou Kováčovou a jejím přítelem dánské národnosti, který tam za nimi přijel. Pravděpodobně se jedná o otce malé Karolin.

Všichni tři opustili vesnici v pondělí odpoledne a od té doby se nikomu neozvali.

Policisté po matce a dceři, jejichž zmizení nahlásila babička, hned v následujícím dni začali pátrat. Včera už mělnická policejní mluvčí Jana Žáčková potvrdila, že podle svědků je trojice v zahraničí.

„Všichni tři se nacházejí pravděpodobně v Dánsku a jsou v pořádku,“ řekla Žáčková a dodala, že česká policie nyní spolupracuje s dánskými kolegy. „Matka s dcerou zůstávají i nadále v celostátního pátrání,“ zdůraznila Žáčková.

close zoom_in Redaktorům Deníku se podařilo z oficiálních zdrojů zjistit, že matka u sebe nemá rodný list malé Karoline. Dceru totiž porodila v Dánsku a krátce po narození se s ní vrátila do Čech. Zřejmě měla naspěch, protože si tam nevyzvedla protokol o narození dítěte ani rodný list.

Ten mají v současné době úřednice kralupského odboru sociálních věcí. Potvrdil to starosta Zlosyně Vladimír Herout. „Letos v dubnu nás kontaktovala pracovnice české ambasády v Dánsku s tím, že Jana Kováčová odjela s novorozenou dcerou z Dánska, aniž si vyzvedla rodný list. Ten byl nakonec s ostatními písemnostmi zaslán na adresu obce. Janu Kováčovou jsme vyzvali, aby si dokumenty vyzvedla na obecním úřadě, ale neudělala to,“ řekl pro Deník Herout.

Podle jeho mínění se žena se zřejmě obávala pro doklady přijít kvůli dluhům za poplatky. „Rodina už obecnímu úřadu dluží osmdesát tisíc korun,“ doplnil starosta.

Při cestování s dcerou bez rodného listu z Čech do Dánska zřejmě žena neměla žádné problémy. Obě země jsou totiž součástí schengenského prostoru, a tak nepodléhají hraničním kontrolám.